Так як і завжди переходьте по посиланню блог музкерівника, де на дітей чекають різні цікаві музичні розваги та пісеньки
четвер, 30 квітня 2020 р.
середа, 29 квітня 2020 р.
Хто живе на подвір*ї?
Шановні батьки продовжуємо з дітьми проводити спостереження в природі, а саме за працею дорослих у саду, поглиблюємо знання про працю людей навесні.
Далі пройдіть за посилання, за яким ви знайдете презентацію -гру "На подві'ї у селі"
За наведеними запитаннями та зображеннями ви легко зможете провести час з дітьми, та поспілківатися.
https://ppt-online.org/download/416612
Для розвитку пам'яті дітей та їх загального розвитку пропонуємо завчити пісеньку "Жили у бабусі"
https://youtu.be/7wVDvFATuyE
Далі пройдіть за посилання, за яким ви знайдете презентацію -гру "На подві'ї у селі"
За наведеними запитаннями та зображеннями ви легко зможете провести час з дітьми, та поспілківатися.
https://ppt-online.org/download/416612
Для розвитку пам'яті дітей та їх загального розвитку пропонуємо завчити пісеньку "Жили у бабусі"
https://youtu.be/7wVDvFATuyE
вівторок, 28 квітня 2020 р.
понеділок, 27 квітня 2020 р.
На пташиному дворі ходять курчаточка малі
Доброго дня шановні батьки!!! Тема цього тижня :"Галасливе птаство", а це значить продовжуємо з вами спостерігати за живою природою, а саме за птахами на нашому подвір'ї. Розширюємо знання дітей про свійських птахів, ознайомлюємо з їхніми особливостями; виховуємо гуманне ставлення до птахів.
На допомогу прийдуть загадки про птахів
На допомогу прийдуть загадки про птахів
Загадки про квочку і курчат
Кругом бочки
Бігають клубочки.
(Квочка з курчатами)
Ходить-бродить по двору
І лякає дітвору.
Заґелґоче, засичить,
Наче зараз полетить.
Розбігайтеся, малята,
Бо почне він вас щипати!
(Гусак)
Загадки про качок
У воді купалася,
А сухою зосталася.
(Качка)
В неї ноги — наче ласти,
Дзьоб плескатий, червонястий,
— Кря-кря-кря, — пливе по річці,
Їсть зерно, скубе травичку…
Ви вгадали цю босячку?
Хто це, діти? Звісно,…
(Качка)
Загадки про індика
Хто сердитий спозаранку
На подвір’ї біля ґанку?
– Ой булди, булди, булдик, –
З півнем свариться…
(Індик)
Надувається, ґелґоче,
Наче щось сказати хоче.
Бігає туди-сюди,
Краще його обійди!
(Індик)
Далі до вашої уваги представлений мультфільм: "Як курчатко маму шукало"
(зайдіть за посиланням)
пʼятниця, 24 квітня 2020 р.
Милування природою
Доброго дня! Шановні батьки, як і кожного дня, пребуваючи з дітьми на подвір'ї, продовжуємо спостерігати за живою природою, за тим як розвиваються рослини, за поведінкою птахів, комах і т.д. Вашій увазі представлено вірш письменниці О. Єрато
" ПРЕКРАСНА ЧАРІВНИЦЯ"
Вкритий цвітом весь садок,
Розквітає скрізь бузок,
Усюди квітів так багато,
Ніби тут вже справжнє свято.
Це ж весна хазяйнувала,
Щедро квіти дарувала.
Вона справжня трудівниця
І прекрасна чарівниця.
Запитання до вірша:
-Про що розповідається у вірші?
-Що цвіте в саду?
-Чим вкритий сад?
-Хто хазяйнував в саду?
ПіСЛЯ ТОГО ЯК СТВОРИТЕ ПЛАСТИЛІНОВУ АПЛІКАЦІЮ, ПОМИЛУЙТЕСЯ СПІЛЬНОЮ РОБОТОЮ)))
четвер, 23 квітня 2020 р.
Вена іде - красу несе
Доброго дня!!! Продовжуємо з вами уточнювати й поглиблювати знання про сезонні зміни в природі навесні, збагачувати словниковий запас дітей, розвивати мовлення, пам'ять, мислення дітей, а в цьому як найкраще можуть допомогти оповідання В. О. Сухомлинського.
«Вміння бачити прекрасне робить людину і дитину добрішою, мудрішою, духовно багатою»
В.О.Сухомлинський
В.О. Сухомлинський стверджував: «навчання і виховання в жодному разі не повинні починатися за партою…За партою дитина не розкривається перед Вами …Інтенсивна розумова праця відбувається тоді ,коли дитина опиняється віч-на-віч із синіми лісовими сутінками ,зі струмочком , що жебонить у балці , з метеликом ,що пурхає над квіткою , внутрішній духовний світ маленької дитини відкривається тоді, коли дитина напружує розумові зусилля для того , щоб пояснити незрозуміле явище природи ».
Василь Олександрович Сухомлинський відзначав, що для гармонійного розвитку дитини потрібно використовувати все, що дає природа . День за днем він водив дітей на лоно природи : в сад , у поле, на берег річки, щоб діти відчули різноманітність звуків, запахів , кольорів . Тут ,біля першоджерел знань, він терпляче вчив їх дивуватися, милуватися природою, вчив передавати у слові красу і різноманітність навколишнього світу, проникати в його таємниці. В.О.Сухомлинський прагнув прищепити дітям новий погляд на звичайне, навчити їх бачити навколишню красу, пробудити в них захоплення таємницями, викликати бажання стати допитливими дослідниками, а отже і мислителями. Уроки серед природи В.О.Сухомлинський назвав «мандрівками до джерела живої думки». Він робив усе, щоб перетворити години навчальних занять передусім на уроки мислення. Під його керівництвом діти розмірковували над причинами і наслідками, вчилися помічати суттєві зв’язки у явищах, робили свої перші відкриття.
« Людина була і завжди залишається дитям природи, – писав В.О. Сухомлинський, – і те, що споріднює її з природою, має використовуватися для її залучення до багатств духовної культури. Світ , що оточує людину, – це передусім світ природи з безмежним багатством явищ, із невичерпною красою. Тут у природі, – вічне джерело дитячого розуму ».
Мислення серед наочних образів природи – обов’язків етап успішному розумового розвитку дитини. Якщо дитина в ранньому дитинстві не пройде школи мислення, їй буде не під силу навчання, не відкривається радість самостійної творчої праці. Ось чому, вважав В.О.Сухомлинський, перші уроки мислення доцільно проводити не в приміщенні, а серед живої природи. « Йдіть у поле, в парк, – закликав він вихователів, – пийте з джерел думки, і ця жива вода зробить Ваших вихованців мудрими дослідниками, допитливими людьми, поетами ».
Основна мета уроків мислення серед природи – навчити дітей думати. « Досягнути цього, – вважав В.О.Сухомлинський, – можна тільки навчивши їх спостерігати, дивуватися, радіти пізнанню, перетворювати думку на слово, творити казку ». В.О.Сухомлинський писав: « Я ставив за мету: закарбувати в свідомості дітей яскраві картинки дійсності, досягнути того, щоб процес мислення відбувався на основі живих, образних уявлень…»
Уроки мислення серед природи – ефективний засіб розвитку мовлення дітей. Під час мандрівок на природу значно збагачується словниковий запас дітей, вони вчаться описувати звуки і барви навколишнього світу. На лоні природи образ, емоція, думка і слово сполучаються в органічній єдності, що реалізується у формі дитячої творчості, зокрема у казці.
« Слово, творчість, – на думку В.О.Сухомлинського, – найдоступніша для дітей форма творчого самовираження ». Проте цієї діяльності потрібно вчити. На уроках, серед природи педагог ненав’язливо, але послідовно навчав своїх вихованців складати казки.
Спілкуючись із природою, діти не тільки вчаться пізнавати світ, мислити, вони вчаться розуміти прекрасне. Збагачується духовний світ дитини, її почуття, облагороджується її душа. « Прогулянки дітей у ліс, на луки, річку, колгоспне поле – це не розвага, – пише В.О.Сухомлинський, – це справжні уроки, під час яких дитина пізнає світ, вчиться мислити, розуміти і усвідомлювати складні різноманітні її явища, доцільність законів її розвитку».
В.О.Сухомлинський вважав, що вміння бачити прекрасне робить людину і дитину добрішою, мудрішою, духовно багатою. Отже, спілкування з природою сприятливо позначається на навчально-виховному процесі, тому що книга природи – це колиска дитини. Справді, чим більше відкриттів зробила маленька дитина, тим глибше пережила вона радість мислення, тим ширше коло питань постає перед нею: чому, як, що це таке? І тоді активізуються духовні сили, що спрямовані на пізнання, знаходження відповіді. Поступово бажання спостерігати й думати стає потребою дитини: вона все хоче випробувати сама, перевірити на власному досвіді.
Відчуття і розуміння краси природи вважається важливою передумовою багатогранної активної діяльності, що облагоджує людину. Ні в чому не доводиться бути таким терплячим, як у вихованні у дітей відчуття краси. В.О.Сухомлинський радив привести дітей на луг і сказати їм: « Подивіться, як гарно!» Почути від них стверджуючу відповідь ще не означає, що їх захопила краса. В.О.Сухомлинський підкреслює, що інколи доводиться довго чекати, коли раптом за сприятливого збігу обставин якогось дня, в якусь мить серце дитини сповниться щастям… Чекати цієї миті, вірити, що вона настане, підготувати її – ось завдання й обов’язок педагога. Виховання почуттів – найважче в роботі вихователя.
Сама природа не виховує. Залишивши дитину саму, наодинці з природою, можна сподіватися, що дитина під впливом природи стане розумною, морально прекрасною. На виховання дитини буде впливати тільки активна взаємодія з природою.
Особливе значення має виховання засобами природи в ранньому дитинстві, коли душа дитини є надзвичайно вразливою, чутливою, ніжною. Перші уроки розвитку духовної культури потрібно проводити не в чотирьох стінах, не перед дошкою, а серед не вичерпного багатства природи, неповторної її краси. Такі уроки допоможуть виховати у дітей любов до природи, захоплення красою і гармонією, дбайливе ставлення до неї. За допомогою яскравих прикладів В.О.Сухомлинський демонструє, як у дітей виникають благородні почуття, коли вони спостерігають за життям малих пташенят в гнізді, доглядають молодняк на колгоспній фермі, вирощують квіти і плодові дерева, закладають сади, виноградники, доглядають столітні дуби.
Отже, у вихованні духовного благородства краса природи відіграє значну роль: виховує здатність дитини відчувати, сприймати тонкощі, відтінки речей, явищ. Природа – джерело добра, її краса позитивно впливає на духовний світ. Під впливом природи юне серце облагоджується найвищою людською красою, добром, правдою, людяністю, співчуттям, непримиренністю до зла.
БУДЕШ ІЗ ГНІЗДА ВИПАДАТИ?
У дятлихи в гнізді було четверо пташенят.
Одне з них таке неспокійне. Виглядає з гніздечка, все йому хочеться знати: а що там, далі?
— Виростеш, полетиш — то й побачиш, що за гніздом.
Але неспокійне дятленя не захотіло слухати маму, висунулося з гнізда й упало додолу. Сидить на траві, плаче.
Прилетіла мати до малого.
— Як же тебе врятувати, неслухняний сину?
Сідай мені на спину, берися дзьобом за пір'я та держись міцно.
Сіло пташеня матері на спину, вчепилося дзьобиком за пір’я. Полетіла мати. Принесла своє дитя у гніздо, поклала та й питає:
— Будеш із гнізда випадати?
— Не буду, — сказало, плачучи, пташеня й підвело голівку, щоб виглянути з гнізда.
Завдання: прочитати оповідання, провести з дітьми бесіду за змістом тексту, розвивати вміння дітей давати відповіді на поставлені дорослим запитання.
Далі по нижче наведеному посиланню ви потрапите на сторінку музкерівника Гриценко Оксани Євгенівни
Одне з них таке неспокійне. Виглядає з гніздечка, все йому хочеться знати: а що там, далі?
— Виростеш, полетиш — то й побачиш, що за гніздом.
Але неспокійне дятленя не захотіло слухати маму, висунулося з гнізда й упало додолу. Сидить на траві, плаче.
Прилетіла мати до малого.
— Як же тебе врятувати, неслухняний сину?
Сідай мені на спину, берися дзьобом за пір'я та держись міцно.
Сіло пташеня матері на спину, вчепилося дзьобиком за пір’я. Полетіла мати. Принесла своє дитя у гніздо, поклала та й питає:
— Будеш із гнізда випадати?
— Не буду, — сказало, плачучи, пташеня й підвело голівку, щоб виглянути з гнізда.
Далі по нижче наведеному посиланню ви потрапите на сторінку музкерівника Гриценко Оксани Євгенівни
Охорона природнього довкілля
Для перегляду повчального мультфільма перейдіть нижче за посиланням
Повторіть та закріпіть правила поводження в природі!!!
Проведіть з дітьми дидактичну гру:" Сортування сміття"
( всі картинки копіюйте і роздруковуйте)
( всі картинки копіюйте і роздруковуйте)
де, зелене відро - органічне сміття
червоне - пластик
жовте - папір
блакитне - скло
середа, 22 квітня 2020 р.
Весняне пробудження природи
Шановні батьки і дітки ,продовжуємо з вами далі наші спостереження в природі,над тим, як пробуджується весна.
Пропонуємо вашій увазі приклади спостережень з дітьми
Спостереження на квітень
Понеділок
Спостереження за змінами в неживій природі (сонце, вітер, небо). Почався другий місяць весни — квітень (народні назви: цвітень, водолій, лелечник)
Спостереження за вітром (сила, напрямок, чи такий холодний, як узимку?)
Спостереження за камінням (Яке? Де можна знайти ще? Яке на дотик? Істота чи неістота?) Безпечна поведінка з камінням
Спостереження за клопом-солдатиком (живуть разом, забарвлення відлякує пташок, їх птахи не їдять). Закріплювання правила безпечної поведінки з комахами
Вівторок
Спостереження за рослинами на майданчику. Знайти дерева та кущі. Порівняти. Що спільного? відмінного? Які зміни відбулися порівняно із зимою?
Спостереження біля квітника (сходи ірисів та лілій). Чим схожі? Чим різняться? Де зимували?
Спостереження за роботою двірника. Обкопування дерев та його значення. Інструмент для догляду
Спостереження біля тополі (сережки). Пояснити, що це квіти тополі (колір, як тримаються, чи однакові колір і розмір). Повторення правил поведінки в лісі
Середа
Спостереження за водою. Запропонувати прислухатися до того, як крапає (тече) вода. Як виникає струмок, капелі?
Спостереження за молодою зеленою травою на газоні. Порівняння з торішньою
Спостереження за гілками дерев, на яких бубнявіють бруньки. Розглядання бруньок каштану, тополі. Що виросте?
Спостереження за кульбабою. Чим цікава квітка? Коли стане білою?
Четвер
Спостереження за небом. Які хмари? Як пливуть? Чи змінюється колір неба? Що несуть?
Спостереження за співом птахів. Запропонувати прислухатися, чому співають? Яку користь приносять? Які птахи ще не повернулися? Які зимували?
Спостереження біля шпаківні. Чому льоток маленький? Для чого паличка? Вішають шпаківні до сонця льотком
Спостереження за сонечком. Колір і форма комахи? Де живе? Користь?
Які комахи небезпечні для дитини?
П’ятниця
Спостереження за шкільним майданчиком та спортивним стадіоном. Як гуляють дорослі з дітьми? Повторювання того, що діти мають право на відпочинок
Спостереження за змінами у верхньому одязі дорослих і дітей. З’ясувати, з чим вони пов’язані. Повторювання того, що діти мають право на дозвілля
Спостереження біля кущів, дерев. Як назвати одним словом? Назвати складові частини. Чому не бачимо корінь? Чи всі мають листя?
Спостереження за ґрунтом. Яка земля на дотик? Що відбулося з мокрою землею в долоні? У яку землю слід висаджувати рослини? Чим віддячать улітку?
|
---|
Далі продовжуємо роботу над закріпленням основних кольорів, в цьому вам допоможе відео ролик
А щоб діткам не було сумно пропонуємо розфарбовку " Подивись і розфарбуй"
пʼятниця, 17 квітня 2020 р.
Чудова писанка у мене
Доброго дня! Продовжуючи тему цього тижня, пропонуємо вашій увазі заняття з аплікації:
"Великодня писанка"
Для цього вам необхідно взяти заготовки і вирізати їх, а діти за зразком викладають деталі на писанку і з вашою допомогою або під вашим наглядом приклеюють їх
Після виконаної роботи зайдіть за постланням і перегляньте цікаву дитячу пісеньку "Писаночка" ( разом з відео діти можуть вивчити її і потанцювати):
https://youtu.be/EiIcfspBzfQ
А щоб діти не засиджувалися і фізично розвивалися, інструктор з фізичної культури приготувала чудові ігри, які ви знайдете на її сторінці:
https://tomilenkov.blogspot.com
четвер, 16 квітня 2020 р.
Свято Пасхи недалечко
Доброго дня! У попередніх публікаціях ми вже згадували про те, що весна іде - за собою свята веде. Сьогодні продовжуємо цю саму тему: "Великодні свята", і щоб краще діти засвоїли інформацію, і в активному словнику дітей було слово "Великдень", "писанка",та слова минулого часу ( був, була, знесла, бігла, зачепила іт. д.). Пропонуємо вам з дітьми відтворити зміст вже відомої вам казки " Курочка ряба", але трішечки на новий лад. Уявіть, що мишка не розбила Яйце))).
А саме головне!!! Не забудьте обговорити з дітьми зміст казочки:
-Хто жив у дідуся і бабусі?
-Що знесла курочка?
Яке яєчко знесла курочка? і т. д.
Продовжи казочку "Курочка ряба" ( з використанням настільного театру)
А нижче, під публікацією, ви можете залишити свій коментар у вигляді складеної казки. Бажаємо успіхів!!!)))
Пробудження весни
Шановні наші мами і тата, продовжуємо далі розвивати спостережливість дітей у живій природі - це і спостереження за станом погоди, за брунька на деревах, подекуди і за листячком. Викликаємо у дітей радістя та захоплення від побаченого. Обовязково проводимо з дітьми бесіду:
-Яка пора року на вулиці?
-Яка погода?
-Яке сьогодні небо, а чому воно таке?
-Що втросте з бруньок?
-Якого кольору, розміру листочки? (та ін. запитання)
А так як ви спостерігаєте за живою природою, до можите знайти різні природні матеріали і використати їх для конструєвання з дітьми. А в домашніх умовах можете використати Лего-конструктор для розвитку вашої дитини.
Консультація для батьків
на тему:
“Роль Лего-конструювання в розвитку дитини”
Завдання: дати батькам знання про значення Лего-конструювання в розвитку дитини, зацікавити в навчанні дітей через гру; залучити до спільного Лего-конструювання батьків та дітей в умовах сім’ї, вислухати думку батьків щодо доцільності проведення занять з Лего- конструювання.
Щановні батьки ! Як ви вважаєте чи люблять ваші діти гратись в LEGO і , якщо так, то чому? Що дає така гра дитині? Пригадайте свої ігри в дитинстві, що це були за ігри?
За моїми спостереженнями всі діти люблять Лего-конструювання.
За результатами досліджень і спостережень, вчені зробили висновок, що складання конструктора позитивно впливає на дитину більше, ніж малювання і ліплення з пластиліну. Це пов’язане з тим, що під час малювання та ігор з пластиліном результат праці дитини не завжди виходить успішним. А ось при грі з конструктором LEGO, у дітей завжди виходить щось цільне і красиве. Завдяки своїм формам і кольору, яким чином би малюк не склав деталі, у нього завжди виходити щось схоже на справжні предмети. Досягнення хороших результатів при складанні конструктора формує у дітей впевненість у собі і навіть лідерські якості.
LEGO дозволяє дітям вчитися , граючись і навчатись у грі. Саме головне – це надати дітям можливість “проживання” цікавого для них матеріалу. Дізнаючись щось нове, діти навчаються виражати своє ставлення до того, що відбувається. Конструюючи, вони занурюються в організовану дорослими ситуацію. В ході навчальної діяльності діти стають будівельниками, архітекторами, лікарями, водіями, фермерами і т.д., граючись вони вигадують і втілюють в життя свої ідеї. В процесі діяльності розв’язуються різні задачі: психологічні, розвивальні, пізнавальні. Подорожуючи, діти допомагають своїм друзям, визволяють героїв з біди, дізнаються цікавих фактів тощо. Готуючись до подорожі, діти конструюють, вчать вірші, працюють за схемами. При цьому у дітей розвивається творча уява, комунікативні якості, допитливість. Знання, які отримують діти є актуальними, необхідними для них. А цікавий матеріал засвоюється легко і назавжди.
Застосування LEGO сприяє:
- Розвитку у дітей сенсорних відчуттів (тому , що використовуються деталі різної форми, основних кольорів).
- Розвитку і удосконаленню психічних функцій (пам’яті, уваги, мислення, розвиток таких мислительних процесів, як аналіз, синтез, класифікація, узагальнення).
- Тренуванню пальців кисті руки , що дуже важливо для розвитку дрібної моторики руки.. А також сприяє розвитку мовлення дитини, тому що недарма кажуть: “Мова дитини на кінчиках пальців”.
- Об’єднанню дитячого колективу, формуванню симпатії один до одного,
так як діти навчаються спільно вирішувати задачі, розподіляти ролі, пояснювати один одному важливість прийнятого конструктивного рішення.
Дуже тісно конструктивна діяльність пов’язана з розвитком мовлення, тому що спочатку дитина проговорює подальші дії, які деталі вибере, необхідну їх кількість, розміри.
На заняттях з Лего-конструювання діти навчаються посидючості.
Ось приклади ігор, в які можуть погратися батьки разом зі своїми дітьми. Це ігри-лабіринти, які потрібно спочатку самим сконструювати із цеглинок.
Варіант 1 гри
“Закоти м’ячик у лунку”( для дітей 3-4 років)
Мета: виховувати терплячість під час виконання завдання; розвивати дрібну моторику рук, координацію рухів;закріпити основні кольори.
Обладнання: цеглинки DUPLO, м’ячики 3(або більше кольорів).
Хід гри:
Спочатку потрібно дитині разом з дорослим вигадати і сконструювати лабіринт для гри. Потім виготовити лунки для м’ячиків (лунки повинні бути такого ж кольору, що і м’ячики). Потім потрібно закотити м’ячик у свою лунку.
“Проведи тваринку у свій будиночок”( для дітей 3-4 років)
Мета: виховувати дружні взаємини в дитячому колективі; розвивати дрібну моторику рук, пам’ять, просторову орієнтацію, уваг; учити співвідносити розмір предметів.
Обладнання: цеглинки DUPLO, фігурки тварин.
Хід гри:
Виготовити лабіринт або використати з попередньої гри. Для кожної тваринки, відповідно до її розмірів потрібно виготовити свій будиночок. Потрібно кожну тваринку провести лабіринтом так, щоб вона потрапила у свій будиночок. Потім можна попросити , щоб одна тваринка “прийшла у гості “до іншої.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Далі ви можете перейти на сторінку психолога Пасьовин Галини Григорівни і ознайомитися з цікавинками на її сторінці psychologgyravka.blogspot.com
вівторок, 14 квітня 2020 р.
Весела сімейка у мами-квочки
Шановні батьки! продовжуючи попередню тему, пропонуємо вам провести з дітьми цікаву і дуже просту гру на орієнтування дітей в просторі та порівняння предметів за величиною. На основі гри ви можете вигадати свої)))
X
і д.
В різних місцях кімнати розміщуєте невеликі групки іграшок,
наприклад троє каченят і четверо курчат. Виставляєте на столі качку,
потім курку і говорите: «Мама-качка і мама-квочка вийшли у двір гуляти зі
своїми дітками. Стали гратися, і діти заховались від своїх мам. Давай допоможемо мамі-качці знайти своїх діток». Дітина шукаэ каченят і приносять їх.
Мама чи тато ( дорослі) запитують «Скільки дорослих качок? Скільки каченят?» Потім приносять
курчат. Ставляться ті ж запитання. Батьки пропонують поставити в два ряди
каченят і курчат і сказати, кого більше, а кого менше. Обладнання: іграшки — качка, курка, каченята, курчата.
_____________________________________________________________________
Далі по нижче наведеному посиланню ви потрапите на сторінку музкерівника Гриценко Оксани Євгенівни
antinoob650.wixsite.com/websiteblog де ви можете ознайомитися з музичними забавками, іграми, піснями
Жовтенькі клубочки ходять біля квочки
Шановні батьки та діти!!! Продовжуємо далі з вами спостерігати за пробудженням весни, отримувати радість та захоплення від побаченого, а також знайомимо дітей з весняними святами, а саме веливе свято - це Великдень, дати уявлення про нього, розповісти, як люди готуються до свята, виховувати інтерес до народних традицій, розвивати бажання брати активну участь у підготовці до свята.
Для вашої уваги представлені вірші, які ви можете вивчити з дітьми або прочитатии і обговорити ( про що розповідається і вірші)
Свято Пасхи недалечко
(Н.Б. Куфко)
Свято Пасхи недалечко,
Люди звичай бережуть, –
Розмальовують яєчка,
Пишні пасочки печуть.
Люди звичай бережуть, –
Розмальовують яєчка,
Пишні пасочки печуть.
Зайчикова пригода
(Ніна Мудрик-Мриц)
Ішов зайчик крізь лісок,
Ніс торбину писанок.
Вийшов зайчик на горбок,
Зачепився за пеньок.
Покотились на всі боки
Зайчик, торба, писанки.
Налякався зайчик: “Ах!”
Заховався у кущах.
Вийшли діти у лісок,
Назбирали писанок.
Залишили в лісі сміх,
Щоб радіти зайчик міг.
Ніс торбину писанок.
Вийшов зайчик на горбок,
Зачепився за пеньок.
Покотились на всі боки
Зайчик, торба, писанки.
Налякався зайчик: “Ах!”
Заховався у кущах.
Вийшли діти у лісок,
Назбирали писанок.
Залишили в лісі сміх,
Щоб радіти зайчик міг.
Наступне що ви можете зробити - прочитати захоплюючу казочку
КАЗОЧКА ПРО ПИСАНКУ
Залишивши гніздечко, покотилось яєчко... Та котилось воно недалечко. Квочка з курчатами на подвір'ї гуляла, діток своїх забавляла.
- Мамо, он яєчко по стежинці котиться, - сказало найменше курчатко. - Ану ж, яке воно на колір?
- Біле, як сніг, - сказала квочка.
- А сніг який? - спитав півник, бо курчаток взимку ще не було, і снігу вони не бачили.
- Такий білий, як оте яєчко, що котиться, - відповіла квочка. - Однак скоро Великдень. То давайте пофарбуємо яєчко, щоб воно було барвисте, як весна.
Закотили курчатка яєчко до своєї хати й ну його фарбувати. Припустив теплий дощик, потім стала веселочка в небі. Курчатка у веселочки фарб позичали, на білому яєчку весну малювали. Малювали лапками та писали пір’ячком – і покотилася писанка зеленим подвір’ячком. Курчатка її доганяли, на крилечках піднімали й дівчинці Наталочці, яка їх зеренцями годувала, водицею напувала, на свято Великдень подарували. І зацвіли вишні, черешні. Став гарний, як писанка, садочок увесь. І проказала Наталочка:
- Христос Воскрес!
- Мамо, он яєчко по стежинці котиться, - сказало найменше курчатко. - Ану ж, яке воно на колір?
- Біле, як сніг, - сказала квочка.
- А сніг який? - спитав півник, бо курчаток взимку ще не було, і снігу вони не бачили.
- Такий білий, як оте яєчко, що котиться, - відповіла квочка. - Однак скоро Великдень. То давайте пофарбуємо яєчко, щоб воно було барвисте, як весна.
Закотили курчатка яєчко до своєї хати й ну його фарбувати. Припустив теплий дощик, потім стала веселочка в небі. Курчатка у веселочки фарб позичали, на білому яєчку весну малювали. Малювали лапками та писали пір’ячком – і покотилася писанка зеленим подвір’ячком. Курчатка її доганяли, на крилечках піднімали й дівчинці Наталочці, яка їх зеренцями годувала, водицею напувала, на свято Великдень подарували. І зацвіли вишні, черешні. Став гарний, як писанка, садочок увесь. І проказала Наталочка:
- Христос Воскрес!
Для закріплення перегляньте відео "Малюємо писанку з дітьми" або можете нижче представлену розфарбовку
https://youtu.be/HNUGBnWkcbY
Підписатися на:
Дописи (Atom)