Доброго дня!!! Сьогодні хочемо запропонувати вам переглянути відео про "Правила поведінки в лісі" і подумати, а що зробили б ви, щоб лісові мешканці не хвилювалися за свої житла.
Поспостерігайте уважно в природі, де і як? з чого? будують свої гніздечка пташки. Поміркуйте що, або хто найбільше шкодить природі і як з цим боротися?
Доброго дня батьки і діти !!! Пропонуємо сьогодні дітям прослухати повчальну казочку про птахів та закріпити нетрадиційним малюванням ( долоньками та пальчиками ) "Пташка на гілці калини " 👇👇👇
Продовжуючити тему життя птахів та ознайомлення дітей з довкіллям, пропонуємо переглянути повчальне відео 👇👇👇, яке допоможе дітям узагальнити свої знання про уточуючу природу
Доброго дня!!! На цьому тижні пропонуємо вам уточнити та поглибити знання дітей про диких птахів, особливості їхнього вигляду, голосів та поведінки. Викликаємо в дітей інтерес до живої природи; виховуємо бережливе ставлення до навколишньої природи.
Пропонуємо провести спостереження за птахами, за сонечком,за травою, за квітами, за деревами. Які зміни відбулися в природі з приходом місяця червня?
Рухова діяльність
(перейти за посиланням на сторінку блогу фізінструктора)
Доброго дня батьки і діти!!!))) Продовжуємо з вами розвивати допливість дітей до живої природи, спостережливість, мислення; виховуємо доброзичлеве ставлення до тварин, Закріплюємо знання про тварин та їх житло ( де? хто? і як пристосувався жити), їхній зовнішній вигляд, особливості поведінки та закріпити поняття "ДИКІ ТВАРИНИ"
Доброго дня шановні батьки і любі діти!!! Сьогодні пропонуємо вам розім"яти ваші пальчики і попрацювати з паперром в техніці орігамі. Тут ви зможете пофантазувати, помислити, а в результаті погратися з вашими чудовими роботами. Адже це вийде чудова і проста для гри з друзіми іграшка - іграшка на пальчик. Переходьте за посиланням і спробуйте виготовити її разом зі мною. Бажаю успіхів)))
Доброго дня шановні батьки та любі діти!!! Сьогодні пропонуємо вам поглибити знання про особливості життя диких тварин, як потрібно оберігати природу, як потрібно ставитися до тварин та пограти в гру "Можна- не можна", цим самим перевірити свої знання. а ще пропоную помалювати, але малювання буде незвичайне, віртуальне. Всі завдання ви знайдете за посиланнями, а зайчат, яких ви розфарбуєте прешлете, зробивши скриншоти.
Настала ніч, а Зайчикові не спиться. Сидить собі під ялинкою, оченятами кліпає. Зашелестів у листячку Їжачок. − Чого не спиш, Зайчику? – питає. − Та, не спиться! Десь сон мій подівся, – відповідає Зайчик. − Де ж це ти бував, що сон загубив? – посміхнувся Їжачок та й подріботів собі далі. − А й справді, – думає Зайчик, – Де ж це мій сон подівся? Треба його пошукати. Позаглядав він під ялинкою, у кущиках, заглянув у мишачу нірку, а сну ніде немає. − Піду, в Сови поспитаю. Вона мудра, може підкаже, де мені сон шукати. Пішов Зайчик до старої сосни, на якій жила премудра Сова й питає: − Добрий вечір, тітонько Сова! Підкажіть, будь ласка, де мені мій сон шукати. Вам з високої гори все видно. Чи не бачили його? Без нього заснути не можу! Дуже він мені потрібен! – просить Зайчик. − Бачу, бачу! – відповіла, примружившись Сова. – Он де він, на тім краю лісу під ялинкою сидить, журиться. Тебе чекає. Біжи мерщій! Зайчик кинувся на край лісу. А ліс великий. Довго доведеться йому серед сосен та ялинок стрибати. Біг, біг. Стомився, упав під сосною, лежить, відхекуючись. − Ось, трішки відпочину, а потім далі побіжу! – каже Зайчик. Та від бігу так стомився, що незчувся, як і заснув. Так і ніч минула. А вранці, як прокинувся, нічого не втямить, де він, що з ним. Сів, почухав потилицю. Згадав, нарешті, як сон шукав.
− Ой! – каже, – Здається мені, що сон мене швидше знайшов, ніж я його! Добре, що він у мене прудкий та спритний, а то довелося б мені по нього аж на край лісу бігти!
Доброго дня шановні батьки і діти!!! На цьому тижні пропонуємо вам поглибити знання про диких тварин, які живуть в лісах нашої місцевості. Закріпити уявлення про зовніщній вигляд диких тварин, про те, чим вони живляться, про життя тварин в різні пори року. В вільні хвилини пропонуємо провести спостереження за живою природою
Спостереження за живою природою
1. Спостереження за рослинами
На деревах і чагарниках - пишна і зелене листя. Діти розглядають листя різних дерев, відзначають, що вони різні за формою, розміром; розрізняють і називають кущі та дерева.
На луках, узліссях лісів, парках, садах - безліч різних квітів. Лугові квіти: кульбаба, звіробій, деревій, конюшина, ромашка, пижмо, дзвіночок.
У лісі багато ягід (їстівні - суниця, чорниця, малина, лохина; отруйні - вовче лико, вороняче око, паслін, бузина) і грибів (їстівні і неїстівні).
Люди заготовляють сіно, збирають урожай овочів, фруктів і ягід.
Спостереження проводяться з метою збагачення уявлень дітей про рослинах. Можна розповісти про цілющі властивості знайомих рослин, з яких отримують настій, чай, сироп, масло, порошок. Деякі цілющі трави можна посадити на ділянці, організувавши фитоогород або фитогрядку. Формується вміння звертати увагу на красу природи, вміння бачити красиве, захоплюватися ним. Діти вчаться берегти рослини, не м'яти, не рвати їх без потреби.
2. Спостереження за тваринами
Продовжувати роботу по ознайомленню з тваринами. Закріплювати уявлення, отримані дітьми навесні. Тварини піклуються про дитинчат, вчать добувати їжу, ховатися від ворогів.
Дорослому потрібно пояснити дітям, що у птахів і звірів настає відповідальна пора - виходжування потомства. Діти повинні знати, як поводяться тварини, як називають їх маму і тата. Молодші імітують рухи і голосові реакції тварин, старші перераховують.
Вихованцям слід пояснити, звідки беруться безпритульні тварини, чим вони небезпечні.
3. Спостереження за птахами
Влітку діти продовжують спостерігати птахів. Звертають увагу на те, як швидко літають птахи, полюючи на комах, відзначають як часто прилітають до гнізда з кормом для пташенят.
Вихователь розповідає про те, що птахи вигодовують своїх пташенят влітку комахами, таким чином допомагаючи зберігати рослини. Можна запропонувати знайти доказ корисності птахів (подивитися кору дерев, пошукати гніздо птаха, подумати і сказати, як і чим вона годує пташенят).
Обстежуючи дерева, діти зустрінуться зі слідами руйнівної роботи жуків-короїдів і дроворубів. Хлопці самі зроблять висновок: «Якщо не буде птахів, то ліс загине».
Треба попередити дошкільнят, що гнізда птахів чіпати не можна, інакше вони перестануть жити в них. У липні вихователь звертає увагу дітей на те, як поступово стихає спів птахів.
4. Спостереження за комахами
З'являється багато комах: метелик, коник, бджола, мураха, муха, жук, комар, бабка. Метелик, метелик, милуватися ними всім разом, розглядати їх будова тіл з допомогою лупи. Дати поняття «тендітна», метелик - «живий красивий квітка».
Милуючись разом з дітьми метеликами, дорослий може розповісти їм, чому крила метеликів маю різну забарвлення. Виявляється, вона допомагає комахам ховатися від ворогів. У метелика павичеве око на крилах великі плями (очі). Коли підлітає пташка, метелик розкриває крила, чим лякає птицю.
Зеленого коника важко помітити на зеленій траві, проте його добре чути здалеку. Чим же він «співає»? На правому надкрылье у нього знаходиться спеціальна перетинка. А на лівому - товста жилка з дрібними зубчиками. Коли ліве надкрылье треться про праве, виходить стрекочущий звук.
Запропонувати дітям послухати стрекіт цвіркуна, поспостерігати, як скаче і ховається в траві. Викликати у дітей добре ставлення до цього звичайного суті. Божа корівка, жук. При спостереженні використовувати лупу. Розглядати ніжки-павутинки, тріщинку на спинці, крильця. Формувати бажання милуватися і оберігати живі істоти, не завдавати їм шкоди. Влітку дітям і дорослим докучають неприємні «сусіди» - мухи, оси. Проте в природі немає нічого зайвого. Поясніть дітям, що мухи знищують гниючі рослинні і тваринні рештки, будучи санітарами. Оси приносять користь, поїдаючи шкідливих комах, в тому числі і кімнатних мух. Необхідно формувати у дітей дбайливе ставлення до комах.
Далі прополнуємо переглянути короткі відео про тварин та обговорити побачине і почуте
Нас оточує чудовий і дивовижний світ рослин. Усі ми радіємо тінистому лісу й барвистій луці, насолоджуємося красою та ароматом квітів, ласуємо ягодами та горіхами. Згадайте, скільки рослин кожен із вас бачив навколо. Вони такі різноманітні! І великі, і маленькі. Ялина та сосна стоять зелені протягом року, а береза, липа, клен тощо скидають листя на зиму. Ми прикрашаємо рослинами домівки та подвір’я, вживаємо їх у їжу, годуємо тварин, виготовляємо з них ліки тощо, але є і такі рослини які можуть нашкодити здоров"ю людини.
Правила поведінки в лісі, в природі:
Не можна їсти
невідомі ягоди, серед них можуть бути отруйні: вовчі ягоди, вороняче око.
Не збирайте
грибів, які ви не знаєте; серед них можуть бути отруйні: мухомор, бліда
поганка.
Не беріть до рук
не знайомих рослин, квітів, не робіть з них букетів, не плетіть вінків.
Отже, гуляючи в
лісі, будьте обережні! Дивіться під ноги, щоб ненаступити на
комах, які жалять, не чіпайте мурашників, осиних гнізд – вони можуть бути
агресивними і покусати.
Любі діти! Весна і
літо – чудовий час для відпочинку в природі.
Не забувайте про
обережність, щоб не трапилось, бува, якихось прикрощів. А дотримання цих
нескладних правил – зробить ваш відпочинок приємним.
Піші переходи в оздоровчо-літній період. Консультація для батьків.
Одним із найважливіших завдань у літній період є оздоровлення дітей. Забезпечте максимальне перебування дошкільників на свіжому повітрі, рухову діяльність, систематичне загартування, раціональне харчування. Достатня рухова активність і перебування на свіжому повітрі, систематичне загартовування, раціональне харчування сприяють хорошому фізичному здоров’ю дитини, нормальному функціонуванню її нервової системи. Які завдання щодо літнього оздоровлення дітей стоять перед педагогами та батьками? Передусім: навчати дітей орієнтуватися в будові органів і систем організму людини формувати розуміння корисного і шкідливого для функціонування організму, ознайомлювати з основними природними чинниками загартування та оздоровлення переконувати в необхідності щоденно займатися фізкультурою, ранковою гімнастикою, фізичними вправами та рухливими іграми, а також якісно виконувати основні рухи під час занять, формувати навички безпечної поведінки в природному, предметному й соціальному довкіллі, навчати виявляти активність без агресії щодо інших, розвивати фізичні якості — спритність, сміливість, рішучість, витривалість. Ці завдання можна реалізувати за такими напрямами: фізичне виховання (елементи валеології, гігієна, режим дня, харчування, рухова діяльність), безпечна поведінка в довкіллі, профілактичні заходи. Для активної життєдіяльності дітям, особливо влітку, необхідні посильне фізичне навантаження та рухливі ігри на свіжому повітрі. Діти раннього віку мають перебувати на свіжому повітрі не менше чотирьох годин на добу, дошкільного віку — не менше п’яти годин. Звісно, з перервами. Необхідною умовою для нормального росту й життєдіяльності організму дитини є виконання різноманітних рухів, за допомогою яких вона пізнає навколишній світ. Це зміцнює психіку та сприяє формуванню характеру. Під впливом фізичних навантажень посилено працюють усі органи й системи, збільшується обсяг використаного кисню, а відтак прискорюються обмінні процеси. Усе це зміцнює здоров’я дитини. Рухова активність: поліпшує живлення тканин та склад крові стимулює розвиток організму дитини удосконалює функцію кори надниркових залоз, що допомагає дитині легше переживати стресові ситуації. Виконання різних рухів, особливо на свіжому повітрі, заспокоює нервову систему, створює в дітей бадьорий, життєрадісний настрій, значно підвищує працездатність. Рухливі ігри та вправи спортивного характеру вдосконалюють координацію рухів у дітей, розвивають у них швидкість та спритність, впевненість у своїх силах, уважність, точність, дисциплінованість, наполегливість, виховують силу волі, ініціативність, рішучість та сміливість.
Мета: закріпи ти вміння дітей малювати як традиційними так і не традиційними техніками малювання, виховувати бажання милувати красою рідної природи та радіти своїм успіхам.
Доброго дня!!! На цьому тижні ми будемо говорити про природу, про квіти, про те, де вони ростуть, з яких частин складається квітка, як потрібно доглядати за рослинами. З"ясуємо, як живеться квітам ( взагалі рослинам), якщо їх не поливають і не доглядають за ними? Чому рослини називають нашими друзями?
Проводимо спостереження в природі за: квітами на клумбі,за тим як мама поливає клумбу з квітами або розсаду на городі (навіщо це потрібно), за сонечком, за комахами на рослинах
Рухова діяльність
(перейти за посиланням на сторінку блогу фізінструктора)
Консультація для батьків: “Харчова поведінка батьків”
Особливості харчової поведінки формуються у дитинстві та мають доволі стійкий характер. Найімовірніше, дитина, яка харчується неправильно, не змінить свою звичку у подальшому житті. Тому для формування адекватної харчової поведінки дошкільників передусім доцільно розглянути ті чинники, що впливають на вподобання у харчовій культурі дітей:
харчова поведінка батьків;
приклад авторитетних людей, тощо.
Харчова поведінка батьків
Найбільше впливають на харчову поведінку дитини ставлення до приймання їжі та смакові переваги матері, адже вона є найріднішою людиною і першим зразком для наслідування. З нею дитина частіше спілкується, ділиться враженнями та проводить більше часу, аніж з іншими членами сім’ї.
Результативність виховання батьками як позитивних, так і негативних смакових звичок переважає впливи інших дорослих. Майже завжди поведінка дитини визначається харчовими уподобаннями та культурою її батьків. Наприклад, якщо батьки постійно нехтують культурою харчування, правильною поведінкою за столом, то й дитина наслідує саме ці дії або готують напівфабрикати, купують готову їжу, то цілком логічно, що дитина звикає до такого харчування та залюбки їсть такі продукти. Так формується замкнуте коло, бо з часом батьки переконуються, що саме це й є улюбленою їжею їхнього малюка.
Приклад авторитетних людей
Харчова поведінка авторитетних для дитини людей, наприклад дорослих або інших дітей, упливає на розвиток вибірковості в їжі. Цей факт цілком природний та очевидний: дитина дивиться, що робить дорослий або старша дитина, і наслідує їхні дії.
Тож з огляду на те, що «копіювання за зразком» є основним способом формування моделей поведінки і більшості навичок дитини в дошкільному віці, оточення має дотримуватися правил етикету і культури харчування. Слід зауважити, що харчова поведінка незнайомих дорослих на харчову поведінку дітей майже не впливає.
Отже, сами дорослі повинні не тільки на словах, а й на ділі показувати дітям як треба себе вести за столом, правилам етикету, культурі поведінки і тільки тоді ми будемо мати гарні результати.
Доброго ранку батьки та дітлахи!!! Літо – це особливий час, коли нам хочеться заповнити сили, насолодитися відпочинком і … переробити величезний список справ. А ще організувати дитині відмінні канікули. Як же цікаво та безпечно провести літо з дітьми?
Тому пропонуємо подивитися на літо як на можливість насолодитися простими речами: гарною погодою, іграми з дитиною, читанням книг. Адже якщо подумати, дітям багато чого не треба. А як ви думає?
Тому вашій увазі пропоную почитати з дітьми чудові вірші та за бажанням вивчити ( це корисно для розвитку пам"яті дітей)
Читання електронної книги “Смачні” вірші. Вірш Олександра Бехтерева “Екскурсія на кондитерську фабрику”
Під час проведення певних ігор з дітьми чи занять не забуваємо про особисту безпеку, реагуємо вчасно на сигнали та повідомлення про небезпеку в навколишньому. Та проводимо бесіди з дітьми, як вести себе в певних ситуаціях.
ОБЖД : «МІННА БЕЗПЕКА НЕ БЕЗ ПЕКА»
(Інтерактивна онлайн-книжка допоможе в ігровій формі легше засвоїти матеріал. Видання рекомендоване до читання маленьким українцям та їхнім батькам.)
Перейдіть за посиланням https://cutt.ly/JJx2EyS. Книжку можна скачати в електронному вигляді.